کاهش 30 میلیارد دلاری درآمدهای گردشگری ترکیه – فروشگاه تندرست

علیرغم بازگشت نسبی ثبات به #گردشگری #ترکیه، این صنعت با کاهش درآمد 30 میلیارد دلاری در مقایسه با گذشته رو به رو است
گردشگرانی که در دوره افت در سال 2016 به ترکیه سفر می کردند به طور متوسط روزانه 602 دلار هزینه می کردند در حالی که گردشگران ترکیه ای که به مقاصد توریستی خارجی سفر می کردند به طور متوسط 973 دلار هزینه می کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از حریت دیلی، صنعت گردشگری ترکیه پس از گذر از دوران رکورد سال 2016، حالا دوباره احیاء شده و نرخ اشتغال هتل ها در سال جاری رو به افزایش است، اما این بازگشت توریست های خارجی همچون گذشته برای این کشور درآمدزا نبوده است، چرا که توریست های ثروتمند دیگر کمتر به این کشور سفر می کنند.

وی ادامه داد: نه تنها برای تقویت گردشگری، بلکه برای افزایش کارآمدی در سایت خارجی نیز ما باید درک دنیای بیرون از ترکیه بازنگری و آن را بهبود بخشیم.

علیرغم بازگشت نسبی ثبات به #گردشگری #ترکیه، این صنعت با کاهش درآمد 30 میلیارد دلاری در مقایسه با گذشته رو به رو است.

دلیل این اختلاف در میزان هزینه این است که گردشگران ترک که به مقاصد خارجی سفر می کنند دارای سطح تحصیلات و درآمد بالایی هستند و در جستجوی شهرهای متفاوت، موزه ها، تئاترها و کنسرت ها هستند در حالی که مسافران خارجی به مقصد ترکیه بیشتر اولویت خو را به دریا، ساحل، هتل ها وغذای ارزان اختصاص می دهند و خیلی پول خرج نمی کنند. البته می توان با تبلیغات بیشتر گردشگران ثروتمندتر و فرهیخته تر از شرق غرب جذب کرد اما مساله مهم تر آن است که قشر تحصیل کرده و ثرتمند دنیا باید تصویر بهتری از ترکیه داشته باشد.

«اویا نارین»، رئیس انجمن سرمایه گذاران گردشگری ترکیه در این باره توضیح داد: گردشگری ترکیه در سال 2016 در بدترین شرایط خود بود، اما امروز ظاهرا به نظر می رسد اوضاع بهبود یافته اما همچنان با کاهش بزرگی در درآمدها مواجه است و تا پایان سال این خلاء بیشتر احساس خواهد شد. با در نظر گرفتن دو سال آینده و سال گذشته، پیش بینی می شود که با 30 میلیارد دلار کسری درآمد داشته باشیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *